Jaký zubní kartáček je nejlepší?

Dentaline curaproxZubní kartáček by měl mít krátkou pracovní část, tzv. hlavičku (asi 2,5cm dlouhou), vlákna by měla být měkká se zaoblenými konci. Hlavička by měla být hustě osazená rovně zastřiženými svazky štětin. Životnost zubního kartáčku je cca 6 - 10 týdnů. Kvalitních kartáčků je na trhu mnoho, ale osobně v naší ordinaci doporučujeme dvě značky, se kterými máme dobré zkušenosti a těmi jsou kartáčky TePe a Curaprox.

Zubní kartáček pro děti: tvarově viz. výše, má jen krátkou rukojeť. Pro kojence a batolata potom tzv. "prsťáček", doporučuji např.Tandex 3 baby, Curaprox Kids CSK 2860 "soft".

Jednosvazkový kartáček Sole nebo Single - čistí účinně tam, kde je běžný kartáček příliš agresivní a nebo kam nedosáhne. Je zvláště vhodný pro pacienty, kteří trpí výraznými problémy s dásněmi (rovnátka, implantáty).

V neposlední řadě je velice důležitý i mezizubní kartáček, který nám pomáhá vyčistit zbytky plaku a popř. potravy z mezizubních prostor. Existuje mnoho značek a velikostí. Po našich dlouholetých zkušenostech doporučujeme hlavně kartáčky značek Tepe a Curaprox. Správnou velikost by měl vybrat lékař nebo dentální hygienistka. Pro lepší orientaci jsme Vám připravili převodníkovou tabulku, kde si můžete vybrat správnou velikost mezizubních kartáčků i jiných značek. Není důležité, jakou používáte značku, zda dražší, či levnější, ale kartáček nesmí ubližovat a měl by Vám vyhovovat a pomáhat udržet optimální čistotu všech nedostupných míst.

Kalibrační tabulka mezizubních kartáčků pro Vás.

 

Výběr správného zubního kartáčku, zejména pak mezizubního kartáčku, je určitě nutné prodiskutovat s Vaším lékařem popřípadě s Vaší dentální hygienistkou, kteří Vás určitě poučí, jak správně používat pomůcky dentální hygieny tak, aby to mělo efekt a zároveň jste si neublížili.