Co jsou implantáty, jak probíhá zákrok?

Dentaline implantat IIZubní implantáty jsou efektivní metodou, jak nahradit jeden nebo více chybějících zubů. Každá z částí implantátu je titanová. Část implantátu je titanový šroub vnořený do kosti a druhá část je viditelná, na kterou se nasazuje nová korunka. Implantáty mohou nahrazovat 1 zub, podpírat můstky nebo držet protézu. Toto chirurgicko-protetické ošetření trvá 4 - 6 měsíců.

1. krok se celý provádí v lokální anestézii. Titanový šroub (umělý kořen) se zašroubuje do čelisti a kryje se „hojící kapnou". Kapna uzavírá vnější vstup do implantátu. Kost obroste šroub za 2 - 4 měsíce.

2. krok - za 2 – 4 měsíce odstraní zubní lékař hojící kapnu, provede otisk implantátu a okolních zubů a tkání. V laboratoři pak udělají modely vašich čelistí včetně implantátu. Na tomto modelu pak zhotoví novou korunku, můstek či protézu.

3. krok - po vhojení implantátu a zhojení okolních tkání je korunka, můstek nebo protéza přišroubována nebo nacementována na vnější část (abutment) implantátu. Tento 3. krok může vyžadovat více návštěv.

Čistěte pečlivě implantát nití i kartáčkem 2 - 3x denně (lépe než své vlastní zuby). Vyvarujte se žvýkání extrémně tvrdých nebo lepkavých jídel. Při správné zubní hygieně udržíte svůj implantát i svá ústa zdravá. Minimálně jednou ročně navštivte zubního lékaře kvůli rentgenové a klinické kontrole implantátu. Doporučuji také pravidelné návštěvy pracoviště dentální hygieny.